Bericht

 

Stijging aantal gezondheidsincidenten met 4-FA

  28 dec 2017     4FA

Gegevens uit de Monitor Drugsgerelateerde gezondheidsIncidenten (MDI) tonen dat het aantal 4-FA-gerelateerde gezondheidsincidenten de laatste paar jaar fors is toegenomen (zie plaatje, blauw = 4-FA als enige drug gebruikt, groen is 4-FA in combinatie met andere drugs). Het aandeel patiënten met een 4-FA intoxicatie is in 2016 verder gestegen, voornamelijk op EHBO-posten van grootschalige evenementen.

Patiënten met 4-FA incidenten zijn relatief vaak vrouw en jong. Kenmerkend zijn de meldingen van (ondraaglijke) hoofdpijn. Andere gemelde symptomen van een 4-FA-intoxicatie zijn onder andere verhoogde hartslag (tachycardie), hoge bloeddruk en oververhitting (hyperthermie). In 2016 waren er enkele meldingen van patiënten met een hersenbloeding na 4-FA-gebruik (ook na 4-FA als enige drug). Ook in 2017 werden er nog regelmatig incidenten met  4-FA gemeld. 

Bronnen:
Factsheet 4-FA. Update oktober 2017

Monitor Drugsincidenten. Factsheet 2016

Lees hier meer over 4-FA.


Meer nieuwsberichten

Copyright © 2018 Trimbos-Instituut