Bericht

 

Zorgen om 'legale' nieuwe drugs

  7 okt 2016     4FA NPS riskant

Tussen 2013 en 2015 steeg het jaarlijks aantal vergiftigingen na gebruik van NPS (Nieuwe Psychoactieve Stoffen) van 36 naar 94 en ook in 2016 zet de trend door, volgens het Nationaal Vergiftigingen Informatie Centrum (NVIC). 

Medisch specialist Tessa Biesheuvel van de spoedeisende hulp van het VUmc zag al een paar keer twintigers met heftige hoofdpijn, druk op de borst of een verhoogde hartslag. Dit is een indicatie voor gebruik van 4-FA.

Ook Ronald Litsenburg van Event Medical Service heeft het afgelopen jaar „zeker” honderd personen met klachten na 4-FA-gebruik behandeld. Van extreme hoofdpijn tot hartkloppingen. Minstens één persoon is overleden, zegt Litsenburg. „Een ander geval wordt onderzocht door het NFI (Nederlands Forensisch Instituut).”

Lees het hele artikel op NRC.nl of lees alles over 4-FA. 

 


Meer nieuwsberichten

Copyright © 2019 Trimbos-Instituut