Home Nieuws Veel twijfel in Tweede Kamer over voortzetten wietproef: ‘Geen geëxperimenteer met onze jeugd’

Veel twijfel in Tweede Kamer over voortzetten wietproef: ‘Geen geëxperimenteer met onze jeugd’

In de Tweede Kamer wordt gedebatteerd over het voortzetten van een experiment met legale verkoop van cannabis in coffeeshops.

Sommige partijen zijn tegen vanwege zorgen over de jeugd, terwijl anderen, zoals D66 en GroenLinks-PvdA, het experiment steunen in de hoop dat het de productie en verkoop van cannabis kan reguleren en criminaliteit kan verminderen.

Er is ook gesproken over uitbreiding van het experiment naar Amsterdam-Oost, maar niet alle partijen zijn het daarmee eens. Ondertussen hebben burgemeesters van Breda en Tilburg, samen met coffeeshophouders, gevraagd om coffeeshops meer legaal geteelde wiet te laten verkopen vanwege beperkte voorraden. De minister heeft ingestemd met het loslaten van het maximum van 500 gram.

Lees het hele artikel van Matthijs Keim op BD.nl.

Meer info:

Scroll naar boven